Blog – Tasarımca Design Office Skip to content →

Blog

Tasarımca Design Office 'A Design Award & Competition 2016-2017'

Tasarımca Design Office, A Design Award & Competition  2016-2017 Interior Space and Exhibition Design kategorisinde, Alaçatı Villa projesi ile ödüle layık görüldü.  Haziran ayında Milano Como’da düzenlenen ödül töreni ve gala gecesi, İç Mimarımız Diğdem Çağıral ve Mimarımız Ezgi Özay’ın katılımıyla gerçekleşti.  Alaçatı villa hakkında görsel ve bilgilere projelerimiz bölümünden ulaşabilirsiniz. Yarışma ile bilgilere de aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

https://competition.adesignaward.com/design.php?ID=52178

https://competition.adesignaward.com/gallery.php

http://www.arkitera.com/haber/29173/tasarimca-design-office–adesign-awarddan-odulle-dondu

Tasarımca Design Office 'Yılbaşı 2017'

Tüm olumsuzluklara rağmen, umudumuzu kaybetmeden hepimize iyi bir yıl olmasını diliyoruz.

Tasarımca Design Office 'European Property Awards 2015-2016'

Tasarımca Design Office, European Property Awards 2015’de ödüllendirildi. Eylül ayında düzenlenen törenle hem Sasalı Villa I, hem de Urla Villa projeleri ‘Interior Design Private Residence Turkey’ kategorisinde ödüle layık görüldü. Ödül hakkında bilgi için aşağıdaki linkleri okuyabilirsiniz.

http://www.arkitera.com/haber/25502/tasarimca-design-office-european-property-awardsta-odullendirildi

http://www.mimarizm.com/yarismalar/oduller/european-property-awards-tan-turkiye-ye-70-odul_123161

http://www.insaatdunyasi.com.tr/arsiv/yazi/138-tasarimca-european-property-awardsta-iki-projesiyle-odul-aldi

'Nolte Küchen' Almanya Fabrika ve Showroom Gezisi

Nolte Home Studio İzmir’in özel davetiyle, Almanya’daki Melle Fabrika ve Bahnhof Löhne Showroom Alanı gezisine katıldık. İstanbul, İzmir ve diğer şehirlerden gelen katılımcılarla Nolte Küchen’ın yeniliklerini görme imkanımız oldu. Gerek üretim anlayışı olarak gerekse ürünlerindeki yenilikler ve detaylara gösterilen önem, Nolte Küchen’ı çözüm ortağı olarak tercih etmemizin ne kadar doğru olduğunu gördük.
Nolte Küchen, bu yılki mottosunu ‘See, touch, feel’ olarak belirlemiştir.Ürün gruplarındaki detaylar, kullanılan dokular ve farklı mutfak organizasyonları ile bu mottonun doğruluğunu görmüş olduk. Deri ve ayna dolap kapakları, dokulu laminat tezgahlar ve geniş renk kartelasıyla yaptığımız tasarımlarda farlılık sağlayacağını düşünüyoruz.

Tasarımca Design Office 2016-1994 Basın Yayınları

'Villeroy & Boch' Almanya Fabrika ve Showroom Gezisi

Haziran 2016’da Villeroy&Boch İzmir mağazasının özel davetiyle Almanya Mettlach’daki fabrika ve showroom gezisine katıldık. İlk durağımız küçük ve sevimli bir ülke olan Lüksemburg’tu. Bir gün konakladığımız Lüksemburg’da tüm katılımcılarla birlikte şehir turu yaptıktan sonra, keyifli bir akşam yemeğiyle günümüzü sonlandırdık. İkinci gün Mettlach’a, Villeroy&Boch’un şatosu Schloss Saareck’te konakladık. Bu ihtişamlı şato 1903 yılında inşa edilmiş ve 1954 yılından itibaren Villeroy&Boch’un özel konuklarını ağırladığı ve yemekli toplantılarını yapıldığı misafir evi olarak kullanılmaktadır. Biraz da size bu şatodan bahsedecek olursak, büyük bir ağaçlık alan içerisinde konumlanmış tek yapıdır. Şatonun tüm odaları farklı bir konseptle tasarlanmış ve her odada Villeroy&Boch ürünleri kullanılmıştır.

'Alaçatı Villa' VBenzeri'nde!

VitrA’nın katkılarıyla hazırlanan VBenzeri, mimarlık, iç mekan ve tasarıma dair konuları barındıran bir web sitesidir. Projemiz Alaçatı Villa, Vbenzeri sitesinde iki ay boyunca en çok okunanlar arasında yer almıştır. Aşağıdaki linkten yazıyı okuyabilirsiniz.

http://www.vbenzeri.com/mimari/dogal-mutevazi-ve-sakin